Dedičstvo a predaj nehnuteľnosti

„Ak je čas to najcennejšie, čo človek má, potom je plytvanie časom tým najväčším rozhadzovaním.“ 

—  Benjamin Franklin

Dedičstvo nehnuteľnosti, problémy so zdedeným majetkom

Čo spraviť so zdedenou nehnuteľnosťou? Hlavne ak mne a mojej rodine priniesla viac starostí ako radostí?

Zdedená nehnuteľnosť Vám nemusí priniesť iba radosť, ale aj starosť. So zdedenou nehnuteľnosťou ruka v ruke prichádzajú aj povinnosti a starosti hlavne s jej prevádzkou, udržaním jej funkčnosti, platením povinných poplatkov. Problémy môžu nastať ešte predtým, ako si dedičia užijú jej výhody. Ak ste vy alebo Vaša rodina zdedili nehnuteľnosti, ktoré sú Vám či im na obtiaž, je najrozumnejšie ich čo najskôr predať a získané peniaze si užiť po svojom. Aké môžu byť hlavné dôvody rozhodnutia zdedenú nehnuteľnosť predať čo najrýchlejšie?

Po prvé: nehnuteľnosť získaná cez dedičstvo mohla byť neobývaná už dlhší čas a stala sa nemoderná, zastaralá alebo dokonca je v dezolátnom stave. V takom prípade budete musieť vynaložiť veľké množstvo času a peňazí na jej rekonštrukciu, aby ste zaujali kupujúcich. Celú rekonštrukciu budete musieť financovať z vlastných zdrojov. K tomu sa pridávajú problémy s hľadaním vhodných materiálov, spoľahlivých majstrov, stavbárov, organizovanie rekonštrukčných prác. A čo ak nežijete v blízkosti nehnuteľnosti?

Po druhé: ak má na dedičstvo nárok viac ako jeden dedič, takmer vždy nastávajú problémy. Jeden potrebuje peniaze naliehavejšie ako iní. Predaj prostredníctvom realitnej kancelárie je nepredvídateľný, najmä pri nehnuteľnostiach, ktoré vyžadujú rekonštrukciu. Veľmi často sú na trhu dlho, z dôvodu nereálne stanovených cien, čím strácajú na svojej hodnote. Nie je nezvyčajné vidieť, že zdedené nehnuteľnosti zostali nepredané až po dobu jedného roka, kým sa dedičia rozhodli klesnúť s požadovanou cenou dostatočne natoľko, aby prilákali kupujúcich. Svojmu realitnému maklérovi musíte zaplatiť aj napriek tomu, že ste cenu znížili a čakali mnoho mesiacov. Je to veľmi neekonomické a míňa sa váš drahocenný čas.

A nakoniec, miestni vandali môžu objaviť prázdne nehnuteľnosti na kilometre ďaleko. Vandalizované nehnuteľnosti s rozbitými oknami, odradia väčšinu potenciálnych kupujúcich. Vaša nehnuteľnosť sa výrazne znehodnotí. Prečo sa to stalo?

Oveľa efektívnejší a ekonomickejší spôsob, ako si dedičstvo užiť a získať peniaze zo zdedenej nehnuteľnosti je, predať ju čo najrýchlejšie kupujúcemu, ktorý disponuje hotovosťou. Ak ste ochotní znížiť cenu nehnuteľnosti, ktorú by ste očakávali, že získate predajom cez realitnú kanceláriu, tak ak tak urobíte, náš kupujúci vám dá písomnú ponuku do 48 hodín po jednej obhliadke. Nie sú potrebné žiadne rekonštrukčné práce na dome či byte, pretože nehnuteľnosti sú brané do úvahy v takom stave, v akom sa práve nachádzajú. Následne môžete peniaze v hotovosti dostať už do 28 dní od prijatia ponuky. Žiaden rozruch, stres, žiadne problémy a míňanie svojho času.

Aké máte možnosti predaja nehnuteľnosti?

HELPREAL

1 mesiac

Realitná kancelária

6-9 mesiacov