Rozvod a predaj nehnuteľnosti

„Ak je čas to najcennejšie, čo človek má, potom je plytvanie časom tým najväčším rozhadzovaním.“ 

—  Benjamin Franklin

Rozvod zlomené pretrhnuté červené srdce

Rozvodovosť na Slovensku dlhodobo klesá, avšak stále sa drží v relatívne vysokých číslach. Podľa údajov Štatistického úradu SR bol v roku 2018 index rozvodovosti 30,7%.

Štatistiky, ale nehovoria o tom, ako ľuďom dokáže rozvod skomplikovať život. Každý ide do manželstva v najlepšej viere, zotrvať vo vzťahu čo najdlhšie. Niekedy sa ale veci vyvinú inak a aj to najpevnejšie puto sa pretrhnea začnete riešiť rozvod. To, čo bolo kedysi vašim najväčším potešením, váš spoločne nadobudnutý majetok, je teraz vaša najväčšia starosť. Opäť začínate riešiť svoje bývanie. Každý potrebujete ísť svojou cestou, ktorej predchádza predaj vašej doposiaľ spoločnej nehnuteľnosti. „Ak svoju nehnuteľnosť nepredáte rýchlo, ani jeden z vás sa nemôže skutočne posunúť ďalej.“ Počas tohto zložitého obdobia je potrebné riešiť aj mnoho iných problémov.

Na jednej strane, možno budete musieť zabezpečiť rozhodnutia smerom k deťom, rozdeliť si svoj majetok, nájsť ubytovanie, stretnúť sa so svojím právnym zástupcom, na druhej strane upraviť svoj život a vyrovnať sa so svojimi emóciami. To, že musíte nájsť kupujúceho pre svoju nehnuteľnosť, je iba stres, ktorý nemusíte pociťovať! Ak dáte nehnuteľnosť do ponuky realitnej kancelárie, mohlo by to byť mnoho mesiacov pred jej samotným predajom. Do tej doby ste obaja stále zodpovední za hypotekárne splátky, poplatky spojené s aktuálnym bývaním ako aj za výdavky na vaše nové ubytovanie. Táto zatial spoločná nehnuteľnosť je teraz pre vás ešte väčším záväzkom, pretože všetky výdavky plynú z vašich úspor. Nemôžete si dovoliť a dopriať ísť svojou cestou finančne ani emocionálne.

Oveľa lepší spôsob je predať svoju nehnuteľnosť čo najrýchlešie. Ak súhlasíte, že predáte svoju nehnuteľnosť jednému z našich kupujúcich, ktorí disponujú hotovosťou, ponuku vám zašleme do 48 hodín a predaj potom môže byť ukončený do 28 dní a vy sa môžete začať slobodne pohybovať a obnovovať svoje životy každý samostatne.

Aké máte možnosti predaja nehnuteľnosti?

HELPREAL

1 mesiac

Realitná kancelária

6-9 mesiacov