Sťahovanie a predaj nehnuteľnosti

„Ak je čas to najcennejšie, čo človek má, potom je plytvanie časom tým najväčším rozhadzovaním.“ 

—  Benjamin Franklin

Sťahovanie. Žena sedí, premýšla sťahovať sa do zahraničia

„Čas je cennejší ako peniaze. Môžete získať viac peňazí, ale nemôžete získať viac času.“ – John Rohn, slávny americký rečník a autor.

Čas je najcennejšou komoditou na svete. Každú minútu uplynula minúta – navždy! Akonáhle ste sa rozhodli začať nový život vo svojom vysnívanom cieli, prečo čakať? Mali by ste tam byť už teraz a zariaďovať si váš nový domov, prechádzať sa v meste, po lese, na pláži a sledovať krásny západ slnka. Tak čo vás tu drží? Čo brzdí vaše sťahovanie? Možno potrebujete predať svoju nehnuteľnosť a ste na to sám alebo ste zverili predaj nehnuteľnosti realitnej kancelárii. Uvedomujete si, ako dlho trvá bežný predaj nehnuteľnosti prostredníctvom realitného makléra?

Celý proces predaja prostredníctvom makléra môže byť nepredvídateľný a stresujúci. Váš kupujúci môže odstúpiť tesne pred podpisom kúpno predajnej zmluvy. Máte zbytočné starosti s obhiadkami Vašej nehnuteľnosti, každý deň (v tom lepšom prípade) ku vám prichádzajú poteciálni kupujúci a prezerajú si vašu nehnuteľnosť, majú množstvo otázok, Váš domov musí byť tip-top uprataný. 

„Ak predávate svoju nehnuteľnosť prostredníctvom realitnej kancelárie, budete vystavení veciam, ktoré sú mimo vašej kontroly a mohli by ste ľahko stratiť šesť až osem mesiacov svojho života, ktoré ste prinútený venovať predaju a míňať tak svoj čas.“

Možno ste sa už presťahovali na nové miesto, ale vaša nehnuteľnosť ešte nebola predaná. Spoliehate sa na realitného makléra, aby ľuďom ukázal vašu nehnuteľnosť a informoval vás o pokrokoch. Každý deň strávite vo svojom novom dome čakaním na telefonát od makléra, platíte dve hypotéky, v ideálnom prípade jednu, ale nemáte dosť prostriedkov na svoj rozvoj. Byť na novom mieste alebo v cudzej krajine a sledovať hypotekárne splátky, ktoré vám odoberajú z vašich úspor nie je príjemý pocit. Mali by ste si užívať výhody nového prostredia, ale niekde hlboko dole máte strach, kedy a či vôbec príde k predaju.

Ak plánujete sťahovanie do nového prostredia, neobťažujte sa zdĺhavým procesom predaja prostredníctvom realitnej kancelárie. Kupujúci si môže kúpiť nehnuteľnosť rýchlo. Iba po jednom prezretí dostanete písomnú ponuku na kúpu do 48 hodín. Predaj je možné dokončiť do 28 dní od prijatia ponuky alebo kedykoľvek Vám to vyhovuje

Aké máte možnosti predaja nehnuteľnosti?

HELPREAL

1 mesiac

Realitná kancelária

6-9 mesiacov